BAW, UCZ SIĘ I ROŚNIJ Z NAMI czyli Mamo! Tato! zobacz, jak będę bawić się w przedszkolu.

Przekroczenie progu przedszkola dla wielu dzieci staje się ogromnym przeżyciem. Te trudne początki na równi z maluchami przeżywają ich opiekunowie. Trzeba pamiętać, że wrażliwa psychika dziecięca wymaga wiele taktu i delikatności, odpowiedzialnych i przemyślanych działań. Dlatego, aby proces adaptacji dziecka w przedszkolu przebiegał nieco łagodniej, zorganizowaliśmy „Dzień Otwarty”, który odbył się 19 czerwca. Na przyszłych przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Wszystkich przybyłych gości serdecznie powitała Pani Dyrektor, a starsi przedszkolacy zaprezentowali naszym gościom przedstawienie, pt „Brzydkie Kaczątko”. Dodatkowo każdy przyszły przedszkolak otrzymał  kolorową plakietkę, a rodzice folder informacyjny o naszym przedszkolu. Przyszli wychowankowie chętnie, aczkolwiek z lekką nieśmiałością włączali się do szerokiej gamy działań zorganizowanych przez nauczycielki. Począwszy od zabaw ruchowych, muzycznych, plastycznych, poprzez zabawy dydaktyczne. Nie zabrakło też czasu na zabawy swobodne, kiedy to  dzieciaki miały okazję poznać swoich rówieśników, pobawić się zabawkami, zajrzeć w każdy ciekawy kątek oraz oswoić się z nowym miejscem, aby we wrześniu chętnie i bez obaw do niego wrócić. Rodzice mieli możliwość rozmowy między sobą oraz z Dyrekcją  i nauczycielkami pracującymi w różnych grupach. Był to dla większości czas nowych doświadczeń, pełen pozytywnych wrażeń i emocji. Na zakończenie wizyty zarówno nowi rodzice, jak i ich pociechy mogli ocenić jakość dzisiejszych zajęć, dorysowując promyczki do przygotowanego słoneczka, co pozwoliło także nam, jako gospodarzom i organizatorom przekonać się, czy spełniliśmy oczekiwania naszych gości. Na pożegnanie każdy maluszek otrzymał balonik oraz zdrową, owocową przekąskę. Po zabawach w budynku, na chętnych czekał przedszkolny ogród i plac zabaw.

Dziękujemy za odwiedziny – do zobaczenia we wrześniu!