Obecnie

Nasze odnowione przedszkole, pięknie prezentuje się przy ulicy 1 Maja w dzielnicy Wirek. Mieści się na parterze budynku, zajmowanego wspólnie z Żłobkiem Miejskim. To bliskie sąsiedztwo, jedyne w swoim rodzaju w całym mieście, daje rodzicom możliwość pozostawienia malutkiej pociechy oraz przedszkolaka w jednym budynku.

Wejście Główne

Placówka posiada duży ogród, wyposażony w sprzęt zabawowy, pozwalający dzieciom aktywnie i bezpiecznie spędzać czas na świeżym powietrzu. W roku szkolnym 2022/23 dzieki funduszom pozyskanym z Budżetu Obywatelskiego, nasz przedszkolny plac zabaw został gruntownie odremontowany i wyposażony w nowe, bezpieczne urządzenia. Otwarcie nowego placu zabaw odbyło się w obecności przedstawicieli Władz Miasta oraz Rady Rodziców, 16 maja 2023r. Ważnym elementem naszego nowego placu zabaw jest Zielony Kącik Zdrowia, w którym dzieci wraz z nauczycielami prowadzą prace ogrodniczo - hodowlane. Stworzone zostały warunki do radosnej i bezpiecznej zabawy w otoczeniu przedszkola.

Ogród     Ogród

Ogród

Plac zabaw     Plac zabaw

W przedszkolu znajduje się 6 sal zabaw, które zapewniają naszym wychowankom bardzo dobre warunki do nauki, zabawy i rozwijania ich zainteresowań.

Sala zabaw     Sala zabaw     Sala zabaw     Sala zabaw

W pobliżu sal mieści się wspólna umywalnia oraz oddzielne ubikacje dla chłopców i dziewczynek.

Uywalki

Kolorowy korytarz prowadzi do sali gimnastycznej, wyposażonej w atrakcyjny sprzęt do zabaw i ćwiczeń ruchowych, która obecnie jest salą grupy najmłodszej. Jednak w razie potrzeby nasi podopieczni rozwijają tam swoją sprawność, a także biorą udział w różnorodnych aktywnościach sportowych, spotkaniach i uroczystościach okolicznościowych.

Korytarz

Sala gimnastyczna     Sala gimnastyczna

W naszym przedszkolu mieści się kącik terapeutyczny, gdzie odbywają się zajęcia pod fachową opieką specjalistów - pedagoga, psychologa, terapeuty pedagogicznego oraz logopedy.