Miejskie Przedszkole nr 20 im. Słonecznej Doliny

 

   ul. 1 Maja 286, 41-710 Ruda Śląska, tel: (32) 2420-931

mp20@mp20rudasl.szkolnastrona.pl

Deklaracja dostępności

Miejskie Przedszkole nr 20 im. Słonecznej Doliny zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej .

Data publikacji strony internetowej: 2013-10-04.

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-03-08.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu częściowo niedostępnych treści i/lub wyłączeń wymienionych poniżej.

 Treści niedostępne:

 - zdjęcia zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej

- filmy nie posiadają napisów dla osób niedosłyszących

- mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności

- możliwa jest częściowa obsługa serwisu przy pomocy samej klawiatury.

 Wyłączenia

 - treści opublikowane przed dniem 23 września 2019 r. i niepoddawane od tego czasu przebudowom i zmianom polegającym w szczególności na zmianie wyglądu lub struktury prezentowanych informacji albo zmianie sposobu publikowania informacji,

- treści będących w posiadaniu podmiotu publicznego, których dostosowanie do wymagań dostępności cyfrowej wymaga modyfikacji, do której ten podmiot publiczny nie jest uprawniony.

 Udogodnienia

 Linki/odnośniki zamieszczone w treściach artykułów wyróżnione zostały od pozostałego tekstu kolorem zielonym lub kolorem zielonym i podkreśleniem. Na stronie możliwe jest przeglądanie zawartości za pomocą klawiatury korzystając z klawisza TAB do przeskakiwania po poszczególnych klikalnych elementach lub TAB z wciśniętym jednocześnie klawiszem SHIFT do przeskakiwania do tyłu. Tak zwany fokus, czyli ramka wokół wybranego elementu wskazuje, który element można „kliknąć” naciskając klawisz – ENTER.

 Strona posiada udogodnienie w postaci zmiany wersji kontrastowej oraz zwiększenia wielkości czcionki, posiadającej taką samą zawartość i funkcjonalność co wersja bez zwiększonego kontrastu i o czcionce normalnej wielkości. Aktualnie trwają prace nad uzupełnieniem opisu treści multimedialnych/ grafik. 

 

Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

Deklarację sporządzono dnia: 2019-11-25.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Badanie dostępności zostało przeprowadzone przez: Strona jest zgodna ze standardami W3C, HTML5, (WCAG 2.1 AA – trwa aktualizacja)

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Justyna Sot, e-mail: mp20@onet.eu. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 322420931. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Informacje na temat procedury odwoławczej

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

  1. Dostępność wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.

 Dla Rodziców wychowanków dostępne są 2 dojścia do głównego wejścia budynku:

  •  wejścia zarówno od ul. Teatralnej, jak i 1 Maja na poziomie terenu, po kilku lub kilkunastu schodach, niedostosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową,
  • jednoskrzydłowe drzwi otwierane ręcznie, umożliwiające swobodne wejście

 

W budynku nie funkcjonują obszary kontroli.

 2. Dostępność korytarzy, schodów i wind.

W głównej części budynku korytarze są odpowiednio szerokie.

W budynku brak windy – wejście na piętro wyłącznie po kilkunastu schodach, niedostosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Na parterze budynku, przy głównym wejściu znajduje się toaleta, niedostosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

 3. Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych.

W budynku nie zastosowano pochylni, dla osób poruszających się na wózkach.

W budynku nie zastosowano urządzeń i innych środków technicznych do obsługi osób słabo słyszących.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych dla osób słabo widzących.

4. Informacja o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Miejsca parkingowe znajdują na parkingu ogólnodostępnym.

Brak wyznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych.

 5. Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.

 Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Dopuszczono tylko w wyjątkowych sytuacjach (ze względu na charakter placówki)– zajęcia edukacyjne dla dzieci.

Warunkiem wejścia z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Możliwość wejścia do budynku z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego.

 6. Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.

W budynku nie można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego.

 

 

Informacje dodatkowe

Do końca 2021 roku strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych”, „Aktualnie trwają prace nad konwersją wszystkich plików PDF do wersji dostępnych cyfrowo” itp.,

 

Raport z-D stan: 01.01.2021r

w załączeniu raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego. Stan w dniu 01.01.2021r.

Załącznik:

Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego

 

 

NA GÓRĘ