Dawno temu...

...a było to 21 września 1951 roku, nastąpiło uroczyste otwarcie nowo wybudowanego przedszkola, którego patronem była Kopalnia Węgla Kamiennego WANDA – LECH.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele kopalni z ówczesnym dyrektorem, Panem Kulczyckim oraz Pani Krystyna Szklarczyk – pierwsza kierowniczka placówki i cały personel, a także zaproszeni rodzice i wychowankowie.
Od tej pory dzieci wraz z rodzicami mogły cieszyć się mile spędzonymi chwilami w pięknie urządzonych salach nowego budynku przedszkolnego.

Przedszkole

W roku szkolnym 1967/1968, kopalnia, wówczas już KWK POKÓJ, wykonała ogrodzenie wokół terenu budynku przedszkolnego, a także dostarczyła niezbędne materiały i zieleń do prac związanych z zagospodarowaniem ogrodu.
Dzięki staraniom Pani Marii Hajok - Schneider, pełniącej w tym czasie funkcję dyrektora placówki, a także zaangażowaniu rodziców, którzy w ramach czynu społecznego przepracowali 950 godzin, dzieci mogły korzystać z zieleni i świeżego powietrza w ogrodzie, wokół swojego przedszkola.

2     3     4

W ciągu kolejnych lat, przedszkole niezmiennie cieszyło się dobrą opinią, zapewniając odpowiednią opiekę i wychowanie, poprzez m.in. realizowanie podstawowych treści programowych, a także udział w różnych uroczystościach.

Oto niektóre z nich:

Uroczystość z okazji 26 Rocznicy Wyzwolenia Rudy Śląskiej 28.01.1971 rok

Bal w przedszkolu 10.02.1971 rok

W roku 1984 nowym dyrektorem przedszkola została Pani Krystyna Borczyk, która pracowała na tym stanowisku do 1988 roku.
Kolejnym dyrektorem placówki została w roku 1988, Pani Krystyna Szykowska, pełniąca tę funkcję do roku 2002. W czasie Jej kadencji, 1 lipca 1991 roku, przedszkole zmieniło statut przyzakładowej placówki KWK POKÓJ i przeszło pod patronat Gminy. Jako pierwsza dyrektorka, Pani Krystyna Szykowska, zorganizowała kilkakrotnie wyjazdy dzieci 6 – letnich do Wisły, Wisły – Głębce i Bochni w ramach Zielonego Przedszkola.

7     8

Dla przypomnienia!
Dyrektorkami w kolejnych latach były:
Pani Krystyna Szklarczyk 1951-1954
Pani Maria Hajok – Schneider 1954-1984
Pani Krystyna Borczyk 1984-1988
Pani Krystyna Szykowska 1988-2002

… a dzisiaj … 1 września 2002 roku, stanowisko dyrektora przedszkola objęła Pani Grażyna Dudzińska, która pełni tę funkcję do dnia dzisiejszego. W jej dotychczasowym dorobku jest wiele osiągnięć związanych z unowocześnieniem przedszkola, zgodnie z obowiązującymi trendami. W sposób widoczny polepszył się standard placówki. Dyrektor Grażyna Dudzińska systematycznie modernizuje bazę i wyposażenie przedszkola. Sukcesywnie wzbogaca także bazę dydaktyczną, która umożliwia realizację zadań programowych tj. zadań opiekuńczo-wychowawczych. Sprawne, skuteczne nadzorowanie placówką przez Panią Dyrektor sprzyja podwyższaniu jakości pracy naszego przedszkola. Dba o to, aby przedszkole było przyjazne dzieciom i współpracowało ze środowiskiem lokalnym. Jest otwarta na propozycje i potrzeby dzieci, rodziców i personelu przedszkola.