WYCIECZKA BIEDRONEK I ŻABEK DO OGRODU BOTANICZNEGO

W dniu 14.06.2018 r. BIEDRONKI i ŻABKI  wyruszyły na wycieczkę do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania światem przyrody i zwrócenie uwagi na różnorodność otaczającego świata. Wycieczka rozpoczęła się od przejścia ścieżkami edukacyjnymi, gdzie dzieci dowiedziały się, jakie rośliny i zwierzęta występują w ogrodzie. Następnie powędrowały na wieżę widokowa – z platformą widokową na wysokości 14 m, z której można podziwiać panoramę Śląska i Beskidów. Ostatnim i chyba najbardziej atrakcyjnym dla dzieci punktem wycieczki był plac zabaw gdzie znajdowała się piramida linowa, mały domek na palach ze zjeżdżalnią, piaskownica oraz huśtawki. Dzieci świetnie się tam bawiły a dowodem na to są radosne i roześmiane buzie.