EKSPERYMENTOWANIE NAPRAWDĘ JEST PROSTE I TANIE czyli zabawy badawcze u Muchomorków

Podążając za dziećmi oraz ich potrzebami, w grupie MUCHOMORKÓW zorganizowano „Kącik BADAWCZY” Zgromadzone tam: zlewki, pipety, probówki, strzykawki, szkiełka itp. pozwalają dzieciom świetnie się bawić i doświadczać nowych rzeczy. Starszaki bawią się piaskiem, magnesami, obserwują otaczające nas środowisko przez lupy czy wywołują sztuczną erupcję wulkanu. We wszystkim biorą aktywny udział, mogąc dotykać, wąchać, mieszać, obserwować itp. Znają też zasady korzystania i zachowania się w kąciku badawczym. Zajęcia z wykorzystaniem zabaw badawczych i eksperymentów, prowadzone są z całą grupą lub w małych zespołach dzieci i  maja na celu przybliżenie zjawisk zachodzących w przyrodzie oraz w zrozumieniu otaczającego świata. Stanowią też uzupełnienie cyklicznych zajęć z panią profesor Szkiełko. Oczywiście wszystkie eksperymenty są bezpieczne dla dzieci, a co najważniejsze Muchomorki chętnie i z wielkim zaangażowaniem, jak tylko czas pozwala, podejmują  działania badawcze. Naturalnie stopniowo, kącik będzie wzbogacany o nowe przyrządy, a zajęcia badawcze o nowe ciekawe eksperymenty.

W wyniku zabaw w kąciku badawczym dzieci:

• czerpią wiele radości i zadowolenia;
  • ćwiczą i doskonalą świeżo opanowane wiadomości dotyczące otaczającego ich świata;
  • uczą się współżyć i współdziałać z zespołem rówieśników;
  • podporządkowują się przepisom i prawidłowościom obowiązującym w grupie;
  •  uczą się funkcji i ról społecznych;
  • rozwijają myślenie, mowę i działanie twórcze:
  • uczą się eksperymentować, doświadczać i odkrywać.

A wszystko to po prostu świetna zabawa z nutką dydaktyzmu.