JEŻYK - KOLEC

KOLEC – AFRYKAŃSKI JEŻ PIGMEJSKI odwiedził dzisiaj naszych przedszkolaków w grupie SŁONECZEKNa co dzień mieszka z Kubusiem w jego domu. Ten jakże niezwykły gość wzbudził wśród przedszkolaków ogromne poruszenie. Dzieci bardzo cierpliwie i niestety dość długo czekały, aby zobaczyć naszego gościa w pełnej okazałości, gdyż nasz przybysz prawie cały dzień słodko spał, zagrzebany w trocinach. Po obiedzie byliśmy już tak zniecierpliwieni czekaniem na to, aż Kolec obudzi się sam, że troszeczkę mu w tym pomogliśmy (oczywiście zważając, by małemu gryzoniowi nie zrobić krzywdy). Gdy końcu udało się wywabić jeżyka z ukrycia, pozwoliliśmy mu pobiegać wokół dzieci, a odważniejsi próbowali go pogłaskać. Nie miał on, co prawda milutkiego futerka, ale jego kolce wcale nie kłuły tak bardzo. Kuba opowiedział swoim rówieśnikom, jakie zwyczaje ma jego pupil, czym się odżywia i jak należy go pielęgnować. Spotkanie z małym jeżykiem przyniosło przedszkolakom wiele radości i emocji, bo przyznać należy, że to niecodzienny gość.

Dziękujemy Babci i Mamie Kubusia za pomoc w przeprowadzeniu akcji – Jeż Kolec w przedszkolu.