ZAJĘCIA OTWARTE W SŁONECZKACH

SŁONECZKA z niecierpliwością oczekiwały wizyty rodziców, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Mimo wielu obowiązków mamusie, tatusiowie, babcie i dziadkowie licznie przybyli do naszego przedszkola, by towarzyszyć swoim pociechom, za co im bardzo dziękujemy. Dzieci zaproszone zostały do Wielkanocnej krainy, by w oczekiwaniu na przeżywanie Świąt Wielkanocnych wspólniebawić sięi rozwijać swoje umiejętności. Zabawę przeplatały ciekawe działania przedszkolaków, podczas których Rodzice mogli zaobserwować swoje pociechy podczas zajęć, ich aktywności, koncentracji uwagi oraz zasobu wiadomości i umiejętności. Dzieci zapoznały się z niektórymi zwyczajami wielkanocnymi, uczyły się wypowiadać pełnymi zdaniami, brały udział w ćwiczeniach przygotowujących je do nauki czytania i pisania o raz zabawach matematycznych. Nie zabrakło również działań z nutą rywalizacji, oraz zabaw ruchowo- naśladowczych, które nie tylko rozwijają sprawność fizyczną przedszkolaków, ale również sprawiają im wiele radości. Na koniec każdy przedszkolak z pomocą naszych gości wykonał wielkanocnego kurczaczka z kolorowego papieru, które to prezentują się na wystawce grupowej w szatni przedszkolnej.

Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w proponowanych formach działalności, dając wyraz swojemu zainteresowaniu i zaangażowaniu w działanie.