RODZICE CZYTAJĄ MOTYLKOM

Wiek przedszkolny to najbardziej odpowiedni czas na rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych. Kontakt z książką już na tym etapie ma ogromne znaczenie w dalszej nauce szkolnej dzieci i ich uczestnictwie w kulturze. Częste czytanie bajek jest bardzo ważnym źródłem oddziaływania na osobowość dzieci. Znacząco wpływa na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej, wspiera także rozwój emocjonalny, budzi wrażliwość moralną i estetyczną oraz sprzyja rozwijaniu postaw twórczych dzieci.

9 listopada gościliśmy w grupie MOTYLKÓW mamusię Magdy – panią Agatę, która odwiedziła nas, żeby poczytać przedszkolakom książeczki. Dzieci z zaciekawieniem słuchały czytanych przez Gościa utworów i  oglądały kolorowe obrazki.Ogromną frajdę sprawiła im również zabawa w odgrywanie scenek do czytanych przez Gościa wierszy.: „Rzepka”, czy „Lokomotywa".

Dziękujemy za miłe spotkanie!