KÓŁKO PLASTYCZNE W NASZYM PRZEDSZKOLU

„Sztuka dziecka wciąż na nowo się tworzy

i nie przestanie być sztuka żywą i twórcza,

tak długo, jak długo będą istniały dzieci lubiące

i  umiejące po swojemu,  a pięknie rysować i malować”

Samorodna i nieskrępowana twórczość dzieci zjawia się i przemija jak spontaniczna zabawa. Aby podtrzymać ten proces pięknej zabawy   i chronić go jak najdłużej, gdyż ma on ogromny wpływ na wszechstronny rozwój dzieci, prowadzone było w bieżącym roku szkolnym, w grupie KONICZYNEK kółko „PLASTYCZNE ZABAWY”. Ograniczony czas na prowadzenie zajęć plastycznych podczas realizacji podstawy programowej nie zaspakaja w pełni oczekiwań dzieci, dlatego konieczna jest potrzeba częstszego organizowania spotkań dodatkowych, które nie krępują i nie ograniczają potrzeby rysowania, malowania oraz ćwiczeń manualnych. Kółko plastyczne stanowiło dopełnienie edukacji plastyczno-technicznej oraz poprawiało jakość pracy przedszkola, a dzieci w nim uczestniczące dobrze się bawiły.

A oto najciekawsze efekty i migawki z naszych zabaw plastycznych.