DZIEŃ OTWARTY W NASZYM PRZEDSZKOLU

W dniu 20 czerwca, w godzinach popołudniowych odbył się Dzień Otwarty”. Tego popołudnia w naszym przedszkolu było gwarno i wesoło, a to za sprawą dzieci, które będą przedszkolakami od nowego roku szkolnego. Dzieci, w towarzystwie swoich rodziców mogły zapoznać się z nowym miejscem zabaw i nauki. Wszystkich przybyłych na Dzień Otwarty gości serdecznie przywitała pani Dyrektor, a także starsi koledzy 4,5 latki ze Słoneczek, którzy wystąpili w inscenizacji słowno- muzycznej opartej na wierszu „Rzepka”. Następnie przyszedł czas na zabawy kierowane przez nauczycieli, między innymi: prace plastyczne ii zabawy ruchowo – muzyczne. A później nastąpiła najmilsza część dla dzieci – możliwość pobawienia się zabawkami. Był też słodki poczęstunek. Podczas Dnia Otwartego, można było także zwiedzić nasze przedszkole i zapoznać się z jego pomieszczeniami i wyposażeniem. Coroczne spotkanie, podczas którego nie tylko dzieci, ale także rodzice mają okazję poznać placówkę to już tradycja. Podejmowane przez nas działania podczas Dnia Otwartego, mają  na celu ułatwić dzieciom start w przedszkolu oraz zachęcić rodziców do współpracy.

Dzień ten dostarczył naszym przyszłym, nowym przedszkolakom mnóstwo radości i pokazał, że nasze przedszkole, jest miejscem przyjaznym dzieciom, gdzie można wspaniale spędzać czas. Mamy nadzieję, że ten pierwszy raz w przedszkolu zarówno dzieci jak i rodzice będą mile wspominać.