WYCIECZKA DO PALMIARNI W GLIWICACH

Rok szkolny dobiega końca. Po raz ostatni, przed wakacjami, MUCHOMORKI i STOKROTKI, wraz z paniami, wybrały się na wycieczkę. Dziś, tj. 9 czerwca, mieliśmy okazję odwiedzić Miejską Palmiarnię znajdującą się w Gliwicach. Większość z nas była tam po raz pierwszy. Dzięki bardzo sympatycznym paniom przewodnik, poznaliśmy przeróżne rośliny m.in. bananowca, drzewo kakaowe czy palmy kokosowe, a także znane nam przyprawy jak cynamon, pieprz czy wanilia. Czas nam także umilały znajdujące się tam zwierzątka: papugi, króliczki oraz gady. Największą atrakcją były dla dzieci akwaria i znajdujące się w nich różnego rodzaju gatunki ryb. Odwiedziliśmy także plac zabaw znajdujący się na terenie Palmiarni. Na zakończenie otrzymaliśmy certyfikat ukończenia Ścieżki Wiedzy o Roślinach Egzotycznych. Dzisiejszy dzień zdecydowanie należał do udanych.