ZAJĄCZEK U KONICZYNEK

Idą święta, Wielkanocne idą święta.
O tych świętach każdy zając pamięta.
Do koszyczka zapakuje słodycze
A na święta przyniesie moc życzeń.

Każdego roku, tuż przed świętami wielkanocnymi, do naszego przedszkola przybywa Zajączek Wielkanocny z prezentami dla przedszkolaków. Ale nie zostawia ich ot tak, po prostu. Przygotowuje dla dzieci mnóstwo poleceń i zadań, których dopiero rozwiązanie prowadzi przedszkolaki do ukrytej niespodzianki. A ile przy tym radości i śmiechu!   Znaleźć Zająca przez dzieci w naszym przedszkolu, to nie taka prosta sprawa! W środę 12 kwietnia, zaraz po śniadaniu, KONICZYNKI znalazły list od zajączka. Długo oczekiwany gość pozdrowił w nim dzieci i zapowiedział poszukiwania wielkanocnego skarbu. Najpierw nasza grupa musiała wykonać pewne zadania. Dzieci rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki, odgadywały wielkanocne symbole, a także musiały wykazać się sprawnością w pokonywaniu toru z pisanką na łyżeczce. Wykazały się świetną znajomością tematu związanego ze świętami. Za każde dobrze wykonane zadanie dzieci otrzymywały punkty, w formie pisanki. Na koniec Zajączek polecił szukać nam prezentów, ale gdzie? To dopiero była zagadka. Przeszukaliśmy wiele miejsc w przedszkolu, ale jak się okazało prezenty znaleźliśmy dopiero na placu zabaw.  co znalazły dzieci? Słodkości, za które oczywiście ładnie zajączkowi podziękowały.  Zabawa była udana,  a najważniejsze, że każdy coś od zajączka dostał. Dzisiejszy dzień dostarczył nam wiele radości i pozytywnych emocji, za co dziękujemy Wielkanocnemu Zajączkowi.