DZIEŃ WIOSNY U KONICZYNEK

Powitanie wiosny w przedszkolnym ogrodzie to nie był koniec atrakcji dla KONICZYNEK. Po powrocie do przedszkola, Koniczynki znalazły w sali specjalny  list od wiosny, która zachęcała nas do dalszej zabawy. Po obiedzie  w naszej grupie nastąpił czas na quiz o wiośnie czyli zabawy i  konkursy, jak  na przykład  wyszukiwanie  wiosennych  kwiatów  ,  znajomość  ptaków wracających  do  Polski  na  wiosnę, czy  wyszukiwanie w rozsypance literowej, liter zawierających się w słowie WIOSNA, a także układanie  puzzli i  zagadki, na które odpowiadały chętne dzieci. Za każde dobrze wykonane zadanie można było otrzymać punkt czyli kwiatek. Z zebranych kwiatków dzieci wykonały wianek, który symbolizował przybyłą do nas wiosnę. Jak się okazało zadania w ogólenie  przysporzyły Koniczynkom  problemów, za to zabawa przyniosła im wiele radości   i satysfakcji.

Był to jeden z tych szczególnych dni, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci Koniczynek.