BOHATER TYGODNIA W GRUPIE SŁONECZEK

Wychodząc naprzeciw przedszkolakom, ich chęci zaistnienia w grupie, a także zachęcenia do dodatkowej aktywności dzieci i rodziców bierzemy udział w projekcie „BOHATER TYGODNIA”.

Program stwarza możliwość społecznego rozwoju dzieci, poprzez prezentowanie się na tle grupy, gdzie dziecko czuje się, zauważane, doceniane i dowartościowane – JESTEM NAJWAŻNIEJSZY!

Bohater tygodnia wybierany losowo opowiada o sobie, dzieli się historią, kulturą i tradycjami związanymi z jego rodziną i ma specjalne przywileje:

• Może codziennie nosić wizytówkę z nazwą "Bohaterem tygodnia.
  • Ma swój kącik "Bohatera tygodnia" w którym umieszcza np. zdjęcie swoje i swojej rodziny, swoje rysunki, które przygotował, albumy ze zdjęciami, ulubione książki, zabawki.
  • Ma zagwarantowane pierwsze miejsce przy ustawianiu się dzieci z grupy, może wybierać czym się bwimy, może być dyżurnym...itp.
  • Cieszy się swobodą przynoszenia do przedszkola zabawek, które umieszcza na specjalnie przygotowanej półce dla bohatera tygodnia (zwracamy tutaj uwagę na to, że tymi zabawkami bohater tygodnia dzieli się z innymi dziećmi).
  • W piątek następuje wręczenie Bohaterowi specjalnego dyplomu oraz wykonanie pamiątkowego zdjęcia.

OTO NASI BOHATEROWIE:

Olga, Łucja, Marysia, Magda, Milena, Laura, Agatka, Piotruś, Szymek, Patryk, Kacper, Bartek N.,