„CZY TO WCZORAJ, CZY TO DZIŚ - DZIECIOM JEST POTRZEBNY MIŚ” czyli spotkanie Koniczynek w Bibliotece z Pluszowym Misiem

„Pokochaj pluszowego misia, on przyjacielem dzieci jest…” – pod takim hasłem odbyło się kolejne spotkanie w Bibliotece Miejskiej. 21 listopada, KONICZYNKI wybrały się do biblioteki z okazji zbliżających się Urodzin Pluszowego Misia. Pani Danusia opowiedziała dzieciom historię powstania pluszowego niedźwiadka, a także pokazała nam pluszowe misie pochodzące z wielu renomowanych pracowni, wykonujących tego typu maskotki.  W ten sposób mieliśmy okazje poznać legendarnego Teedy Beara, a także misia Toma Tenisa ze znanej galerii Bukowski. Oglądając  prezentowane przez panią Danusię pluszowe misie mogliśmy się także przekonać, że wiele z nich upodabnia się do swoich bajkowych odpowiedników. KONICZYNKI  opowiadały też o swoich ukochanych misiach, a także przedstawiły naszego grupowego ulubieńca, czyli samodzielnie przez nas wykonanego, podczas zeszłorocznego pobytu w fabryce pluszowych misiów-  misia Koniczynkę. Była również muzyka i pląsy z misiami.

Ponieważ rozbudzanie zainteresowań czytelniczych stanowi podstawowy cel „spotkań z książką”, nie zabrakło opowiadania fragmentów książki z Misiowej Biblioteczki, której bohaterem był sympatyczny miś Guziczek. Oczywiście jak przystało na poważnego solenizanta, miś poczęstował nas smakołykiem.  Dzisiejsze spotkanie w bibliotece i zabawa  z pluszowymi misiami była wyśmienita.