ODWIEDZAMY CMENTARZ I NASZ KOŚCIÓŁ

3 listopada 2016r. dzieci z grupy SŁONECZEK odwiedziły cmentarz. Czas po „Wszystkich Świętych”, to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych oraz właściwym zachowaniu się na cmentarzu. Dzieci tego dnia zapaliły znicze na mogiłach, pomodliły się również za poległych żołnierzy. W drodze powrotnej wstąpiły do kościoła  św. Wawrzyńca w naszej dzielnicy. Dzieci miały możliwość obejrzenia budowli kościoła — jednego z zabytków naszego miasta oraz ważnych w kościele miejsc, takich jak; Prezbiterium, Tabernakulum, Chrzcielnica. Uczestniczyły również w pogadance z proboszczem parafii, ks. Andrzejem, który opowiadał przedszkolakom o ważnych miejscach w kościele i zachęcał do częstej modlitwy za bliskich. Dzieci śpiewały piosenki  religijne, a chętni przybrali role ministrantów i dzwonili dzwonkami ministranckimi.