PRZEDSZKOLAKI NA WYCIECZCE W ŚLĄSKIM OGRODZIE BOTANICZNYM

10 czerwca, w piękny i już prawie letni dzień  wszystkie grupy, począwszy od najmłodszych po najstarsze, wybrały się na wspólną wycieczkę. Celem naszej wyprawy był  Ogród  Botaniczny, Centrum Edukacji Ekologiczno- Przyrodniczej w Mikołowie – Mokrym, gdzie podziwialiśmy  piękno polskiej przyrody w pełnym jej rozkwicie.  Miejsce to oczarowało nas bogactwem okazów przyrodniczych, piękną infrastrukturą oraz malowniczymi widokami, które mogliśmy podziwiać m.in. z wieży widokowej mieszczącej się w samym środku parku. Spacer rekreacyjny alejkami parku sprawił nam wiele przyjemności, jednak największą frajdą była zabawa na trzypoziomowym placu zabaw, wykonanym z drewnianych, ekologicznych elementów. Zjeżdżalnie, drabinki, huśtawki i wreszcie  mini orczyk  sprawił że świetnie się tam bawiliśmy, a czas zleciał nam bardzo szybko. Zmęczeni ale zadowoleni  i w świetnych humorach wróciliśmy do przedszkola. Wycieczka  przyniosła nam wiele radości, zwłaszcza, że dopisywały nam humory, a także pogoda.