„WIOSENNIE I KWIECIŚCIE” ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

Nasze przedszkole zaprosiło przedszkolaki z miasta Ruda Śląska do udziału w IV edycji Konkursu Plastycznego pod hasłem: „WIOSENNIE I KWIECIŚCIE” . Każdy sposób na przywołanie wiosny jest dobry, dlatego przedmiotem naszego konkursu były właśnie wiosenne inspiracje, przełożone na prace plastyczne małych artystów. Konkurs miał zachęcić dzieci przedszkolne do twórczego działania na miarę ich możliwości i umiejętności. Pragnęliśmy także przyczynić się do rozwoju ich zainteresowań i zaspokojenia potrzeby ekspresji oraz umożliwienia im osiągnięcia sukcesu. W konkursie wzięło udział siedemnaścioro dzieci w wieku od 3 do 7 lat reprezentujących następujące przedszkola:
MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 18
MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 20
MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 24
MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 25
MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 36
MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 37
MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 39
MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 40
MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 47
ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE PRZY SZKOLE NR 3
ZESPÓŁ SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY NR 1
ZESPÓŁ MIEJSKICH PRZEDSZKOLI NR 1
Na ręce organizatorów oddano prace wykonane innowacyjnymi technikami plastycznymi. Wszystkie arcydzieła wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. Na konkurs wpłynęło 17 pięknych prac, które wykonały dzieci w wieku 3,4 oraz 5,6 i 7 latków. Prace plastyczne zostały poddane ocenie komisji powołanej przez organizatorów konkursu. Jury stanęło przed trudnym zadaniem, próbując wybrać te najpiękniejsze. Przy wyborze brano pod uwagę walory artystyczne i estetyczne, ciekawe przedstawienie tematu oraz prawdopodobieństwo samodzielności wykonania pracy przez dziecko.

Wyniki konkursu:
I KATEGORIA: DZIECI 3-4 LETNIE
I MIEJSCE –ZOFIA B. MP - 37
II MIEJSCE – KSAWERY K. MP – 36
III MIEJSCE – MARTA T. MP-25

II KATEGORIA: DZIECI 5 I 6 LETNIE:
I MIEJSCE – MICHALINA P. MP-40
II MIEJSCE – OLIWIA K. MP-20
III MIEJSCE – WIKTORIA K. MP-24

DODATKOWO PRZYZNANO I WYRÓŻNIENIE:
WYRÓŻNIENIE - LILIANNA P. - ZESPÓŁ MIEJSKICH PRZEDSZKOLI NR 1 (MP38)

Wśród laureatów konkursu znalazła się także reprezentantka naszego przedszkola,  Oliwia z grupy Słoneczek, która zajęła II Miejsce w kategorii  5-6 latków.

Serdecznie dziękujemy za udział w naszym konkursie oraz za zaangażowanie w wykonanie ciekawych pejzaży wiosennych, a Oliwii gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.