AKADEMIA ZDROWEGO UŚMIECHU CZYLI WARSZTATY EDUKACYJNE Z ZAKRESU PROFILAKTYKI JAMY USTNEJ.

8 kwietnia naszym przedszkolakom złożyły wizytę panie z Centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji „Dentolandia” w Katowicach. Przedszkolaki, których rodzice wyrazili pisemną zgodę, miały odpłatnie wykonany przegląd ząbków oraz zabieg fluoryzacji i otrzymały kartę z zaznaczeniem ząbków zakwalifikowanych do leczenia, a także kalendarz szczotkowania zębów, w którym sami mogą zaznaczać regularne mycie zębów. Dla wszystkich przedszkolaków odbyły się warsztaty stomatologiczne podczas których pani stomatolog przeprowadziła z przedszkolakami zajęcia dotyczące higieny jamy ustnej. Przedszkolaki poznały pluszowego Dinusia, który wraz z dziećmi brał udział w prelekcji. Korzystając z modelu szczęki, prowadząca zademonstrowała dzieciom sposób prawidłowego czyszczenia zębów, aby były czyste i zdrowe. Następnie dzieci segregowały produkty spożywcze na zdrowe, a także te które niszczą zęby i których należy unikać. Przedszkolaki zapoznały się z procedurami leczenia i podstawowymi zabiegami dentystycznymi. Jak się okazało świadomość naszych przedszkolaków, dotycząca dbania o ząbki była zadowalająca, a dzieci chętnie i aktywnie współpracowały podczas warsztatów. Dzięki warsztatom profilaktyczno – stomatologicznym dzieci przełamują obawy i lęki przed wizytą u dentysty, a także mogą poznać specyfikę zawodu stomatologa. Zadowolone przedszkolaki podziękowały gościowi za wizytę oraz utrwalenie wiedzy profilaktyczno – stomatologicznej.