„POZNAJ SZKOŁĘ” Wizyta Sówek i Pszczółek w Szkole Podstawowej nr 8 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Rudzie Śląskiej

05 czerwca, nasze starszaki / Sówki i Pszczółki/, które od września rozpoczną naukę w szkole podstawowej, w ramach przedszkolnego programu „Poznaj Szkołę”, gościły w Szkole Podstawowej nr 8 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Rudzie Śląskiej.  Przedszkolaki wraz z wychowawcami otrzymały zaproszenie, aby mogły poznać i zwiedzić szkołę oraz uczestniczyć w przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach. Wizyta rozpoczęła się od powitania dzieci przez Panią Irenę Łapicz, która opowiedziała o funkcjonowaniu naszej szkoły. Następnie uczniowie w małych grupach uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez nauczycieli klas I-III, co wywołało u przedszkolaków dużą radość i motywację do pracy oraz ośmieliło ich do podejmowania interakcji z kolegami i nauczycielami. Nasze starszaki z wielka dumą zasiadły do ławek i energicznie zabrały się do pracy, wykazując się dużą kreatywnością. Zaprezentowały również swoją dotychczasową wiedzę, zdobytą w przedszkolu oraz pięknie odpowiadały na pytania zadawane przez nauczycieli. Przy okazji zajęć przyszli uczniowie mogli poznać szkołę, zobaczyć sale lekcyjne, pracownię komputerową, świetlicę, bibliotekę, salę gimnastyczną. Dzięki odwiedzinom sześciolatki poznały nowe otoczenie i przekonały się, że w  szkole jest miło, bezpiecznie i ciekawie. Kolejna już wizyta w szkole miała na celu adaptację i integrację przedszkolaków ze szkołą, jako przyszłych uczniów klas pierwszych. Jak pokazuje nasze kilkuletnie doświadczenie, takie spotkania przyczyniają się do zniwelowania stresu dzieci przed pójściem do szkoły.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji, gronu pedagogicznemu i pracownikom Szkoły

za życzliwe i ciepłe przyjęcie oraz umożliwienie poznania

i ciekawe wprowadzenie tegorocznych absolwentów naszego przedszkola w szkolne mury.