CZYTAMY DZIECIOM BAJKI

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze. Dlatego codziennie w przedszkolu czytamy dzieciom bajki, a dzisiaj zastąpiła nas Mama Tadzia, zapraszając Słoneczka do wspólnego słuchania bajek. Zadowolone przedszkolaki z uwaga wsłuchiwały się w historie o Myszce, która chciała być lwem” i Wiewiórkach, które nie chciały się dzielić”. Aktywne słuchanie przerywane było zabawami ruchowymi i śpiewaniem piosenek. Ostatnia czytana przez panią Agnieszkę historia dotyczyła Olbrzyma szukającego przyjaciela. Na koniec opowieści wszystkie dzieci doszły do wniosku, że warto mieć przyjaciół i nie należy oceniać innych po wyglądzie. Miłe spotkanie z książką dopełniły słodycze i lizaki, przyniesione przez mamę Tadzia, który z dumą częstował swoich kolegów.

Bardzo dziękujemy p. Agnieszce za odwiedziny w przedszkolu i serdecznie zapraszamy do czytania także innych rodziców naszych przedszkolaków.