DYŻUR WAKACYJNY W NASZYM PRZEDSZKOLU

W bieżącym roku, rok szkolny w naszym przedszkolu trwa nieco dłużej, bowiem w miesiącu lipcu odbywa się u nas letni dyżur wakacyjny. Do przedszkola uczęszczają dzieci z różnych placówek naszego miasta. Ze względu na okres letnio- wakacyjny nie realizujemy typowych działań dydaktycznych, natomiast bardziej skupiamy się na rekreacji i zabawie. Ponieważ pogoda dopisuje sporo czasu spędzamy na świeżym powietrzu, głównie w ogrodzie przedszkolnym, gdzie dzieci korzystają z placu zabaw, biorą udział w zabawach terenowych, spacerach, a także korzystają, oczywiście rozsądnie,
z uroków lata.

Jednym z ciekawszych wydarzeń podczas dyżuru wakacyjnego okazała się wizyta zawodników Klubu Sportowego RUCH- CHORZÓW, w osobach bramkarza, p. Kamila Lecha oraz napastnika, p. Łukasza Siedlika, którzy prowadzili z dziećmi zabawy sportowe. Celem spotkania było propagowanie piłki nożnej, ale również ogólnie sportu i ruchu wśród najmłodszego pokolenia. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zarówno chłopięcej jak i dziewczęcej części przedszkolaków.

Staramy się aby dzieci czuły się u nas dobrze i swojsko oraz aby wiedziały, że chodzenie podczas wakacji do przedszkola nie jest przykrym obowiązkiem, ale miłą i atrakcyjną formą spędzania wakacji w mieście.

Wszystkim dzieciom odbywającym w naszym przedszkolu dyżur wakacyjny dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy miłych i bezpiecznych dalszych wakacji !!!