WYCIECZKA DO ZOO

10 czerwca 2015r. przedszkolaki z grup: Muchomorków i Motylków wyjechały na wycieczkę do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Podczas spaceru po alejach zoo spotkaliśmy wiele wspaniałych i ciekawych zwierząt, na które dzieci reagowały bardzo spontanicznie: radością, zdziwieniem, zaciekawieniem. Największy podziw wśród dzieci, spośród wszystkich zwierząt, wzbudziły żyrafy i słonie.

Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również doskonałą okazją do uzupełnienia wiedzy przyrodniczej.

Bardzo nam się podobało i z pewnością za jakiś czas znów odwiedzimy mieszkające w ZOO zwierzątka.