PRZEDSZKOLIADA – czyli ruch i zabawa na świeżym powietrzu

16 maja dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Turnieju Piłkarskim Przedszkolaków pod nazwą PRZEDSZKOLIADA czyli mini mistrzostwa piłki nożnej, zorganizowanym przez UKS Szkółka Piłkarska Ruda Śląska. Program imprezy był formą zachęcenia dzieci do podejmowania aktywności fizycznej, opartej na ćwiczeniach z piłkami, a także odpowiedzią na potrzebę realizacji zainteresowań ruchowych przedszkolaków, mających zapewnić im jak najlepsze warunki do rozwoju fizycznego i motorycznego. Dzisiejsza impreza sportowa odbyła się na boisku GKS „Wawel – Wirek” Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że na turniej przybyło sporo dzieci z wireckich przedszkoli. Mecze rozgrywano na dwóch przygotowanych, o dostosowanych wymiarach, boiskach. Chłopcy i dziewczynki z grup starszych – Biedronek i Stokrotek, a także starsze przedszkolaki z Sówek i Pszczółek reprezentowali nasze przedszkole podczas rozgrywek piłki nożnej. Nasi piłkarz spisali się świetnie! Dzielnie walczyli na boisku. Udało im się nawet strzelić kilka goli. Wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania i na najwyższym poziomie rywalizowali z kolegami z innych placówek. Natomiast dzieci młodsze z Sówek, Pszczółek i Motylków, które nie rozgrywały meczy, wzięły udział w zabawach ruchowych, takich jak Berek czy tor przeszkód z golem w tle. Dzielnie też kibicowały swoim starszym koleżankom i kolegom. Celem zawodów było promowanie zdrowego stylu życia, wyrabianie umiejętności porozumiewania się i współpracy w grupie, integracja przedszkolaków i nauczycieli, a także promocja piłki nożnej wśród najmłodszych. Mimo, że grano „na poważnie”, to nie wynik był najważniejszy, a ruch i zabawa z piłką na świeżym powietrzu. Turniej dostarczył przedszkolakom wielu wrażeń i przeżyć, pozwolił aktywnie spędzić kilka godzin oraz zachęcił do gry w piłkę wielu miłośników tego sportu. Dzieci, które chciałyby kontynuować przygodę z piłka nożną, trenerzy zaprosili na dzień otwarty klubu.