DZIEŃ MARCHEWKI

To właśnie marchewka jest warzywem, które zawiera niezbędne dla zdrowia witaminy. Aby zachęcić dzieci do spożywania tego warzywa, zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu Święto Marchewki. W tym dniu dzieci ubrały się na pomarańczowo oraz miały okazję wykorzystać to smaczne warzywo do różnych zabaw. Głównym celem akcji było promowanie spożywania warzyw, poszerzanie wiedzy na temat marchwi, a także doskonalenie umiejętności pracy w grupie. Dzieci brały udział w zabawach muzycznych i ruchowych z marchewką jako główną bohaterką dnia. Odgadywały zagadki o warzywach, rozpoznawały marchewkę wśród innych warzyw. Nie obyło się bez kosztowania marchewki - zrobiliśmy surówkę z marchewki i jabłka. Śmiechu i zabawy było co niemiara - ale o to właśnie chodziło, żeby ten dzień był wyjątkowy inny od wszystkich - marchewkowy - zakręcony. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.