TEATR W GRUPIE STOKROTEK

Miesiąc luty w naszej grupie to czas kiedy rozwijamy swoje pasje zainteresowania. Poznawaliśmy dzieła sztuki i poznawaliśmy teatr. Rozbudzanie zainteresowania teatrem, odkrywania w sobie naturalnych predyspozycji i uzdolnień skłania dziecko do samodzielnej twórczości i działania. Z uwagi na to, że w grupie prowadzone są zajęcia aktywizujące spontaniczną kreatywność dzieci, zabawa w teatr jest najbardziej interesującym  i wyrazistym efektem  pracy ujawniającym doświadczenia i osiągnięcia dzieci. Teatr jest dla dzieci rzeczywistością wyjątkową, w której wszystko może się zdarzyć a odtwórca roli ma okazję realizować swoje marzenia, by stać się kimś innym. Wprowadzenie dzieci w świat sztuki poprzez zabawy teatralne przyniosły im wiele korzyści, rozwinęły  wyobraźnię, doskonaliły  mowę, która staje się wyrazista i melodyjna, sprzyjały umuzykalnieniu, rozwijały płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości.  To był wyjątkowy czas, przedstawialiśmy ,,Kota w butach”, tworząc scenografie tworzyliśmy stroje i uczyliśmy się swoich ról. Ważnym etapem twórczym było planowanie i tworzenie teatru z kartonu na przedstawienia kukiełkowe .