KUCHENNE REWOLUCJE W SŁONECZKACH

Już od samego rana SŁONECZKA miały bardzo pracowity dzień, ponieważ wszyscy zabrali się do pieczenia pysznych ciasteczek z kleiku ryżowego. Dzieci ochoczo i z pełnym zaangażowaniem wsypywały do miski poszczególne składniki, rozpoznając i poznając smak wsypywanych produktów. Potem mieszały rączkami tak, aby powstała zbita masa, co niestety okazało się ogromnym wyzwaniem, ponieważ gotowa masa była krucha i większość okruchów, zamiast na blachę wędrowała na podłogę. Na szczęście ciasta było dużo i z pomocą pań udało się uformować małe placuszki. Po ułożeniu na blachę, wypieki powędrowały do pieca, po czym nastąpiło niecierpliwe oczekiwanie na degustację. Zarumienione ciasteczka szybko wróciły do naszej sali i okazały się prawdziwym rarytasem. Zniknęły w brzuszkach przedszkolaków w mgnieniu oka i wszystkim bardzo smakowały.