CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS W GRUPIE PSZCZÓŁEK

W KWIETNIU (7 -10.04) w grupie PSZCZÓŁEK realizowany był program profilaktyki antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”.

Podczas wycieczki  dzieci obserwowały różne źródła dymu. Opowiadały o  źródłach dymu
i o  przyczynach ich wydobywania się. Wykonały plakat „nie pal”,  którym „manifestowały” szkodliwość dymu i pokazały jak wyglądać może życie na ziemi, gdy wokół powietrze jest czyste -  przeszły ulicami po najbliższym środowisku. Wykonały również
gazetkę na ścianie z prac plastycznych: Dinka i Ekoludka  (kącik antytytoniowy). Wykonywały ćwiczenia oddechowe i stwierdziły, że lubią oddychać powietrzem czystym, opowiadały jak się czują i zachowują zwierzęta i kwiaty oddychające zanieczyszczonym powietrzem.

Zdobyły wiedzę na temat  skutków palenia tytoniu i o szkodliwości  dymu tytoniowego. Śpiewały piosenkę o Dinusiu – smoczku lubiącym i pragnącym przebywać w czystym środowisku.

Dzieci dowiedziały się, w jakich miejscach mogą być narażone na dym tytoniowy i za pomocą BURZY MÓZGÓW wyjaśniały i pokazywały jak w takiej sytuacji mogą się zachować; wiedzą, że ,mają prawo do życia w zdrowym środowisku i mogą odmówić przebywania w otoczeniu osób palących.

Za bardzo ważną informację uznały, że: papieros dymi, gdyż spala się w nim tytoń, zaś palenie tytoniu niczemu nie służy i szkodzi zarówno temu, kto pali, jak również osobom wdychającym dym.

RODZICE! - Wasze dzieci mają prawo decydować, co się wokół nich dzieje. Chciejmy wdrożyć dzieci do podejmowania świadomych wyborów wobec palenia tytoniu.