ZABAWY ŚWIĄTECZNE

Przesyłam kartę pracy, która pomoże dzieciom i ich rodzicom przyjrzeć się emocjom i potrzebom związanym ze zbliżającą się Wielkanocą. Forma wykonania jest dowolna – można pisać, rysować, wyklejać. Nie ma w tym zadaniu złych odpowiedzi, każda z nich jest dobra, jeśli jest zgodna z tym, co czuje i myśli osoba ją wypełniająca. Rodziców oczywiście zachęcam do rozmowy z dziećmi po zakończeniu zadania na temat zamieszczonych na karcie informacji.

Dołączam także drugą kartę pracy – kolorowankę pisankę. Można zastosować różne techniki plastyczne. Doskonale sprawdzi się plastelina, formowanie małych kuleczek przez dzieci a następnie przyklejanie, mogą być również kuleczki z kolorowej bibuły, maczanie paluszków w farbie i odbijanie, czy klasyczne kolorowanie kredkami. Każdy z tych sposobów będzie idealnym ćwiczeniem doskonalącym małą motorykę.

JAJKO DO WYKLEJENIA

KARTA PRACY - WIELKANOC