CZY TO BAJKA, CZY NIE BAJKA - NIESPODZIANKA DLA DZIECI OD NAUCZYCIELI

Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęło, powoli nadchodzi czas wakacji i pożegnań. Za nami pożegnanie starszaków, zielone przedszkole, a także przedszkolna nocka oraz wiele, wiele innych  działań, w które obfitował mijający rok szkolny. Aby ostatecznie przypieczętować jego pożegnanie 17 czerwca Panie Nauczycielki sprawiły dzieciom niezwykłą niespodziankę, dały bowiem popis swoich umiejętności aktorskich. Pełne zaangażowania, wcieliły się w role bohaterów przedstawienia, zaskakując wszystkie dzieci. W wykonaniu niezwykłych aktorów, nasze przedszkolaki miały możliwość  obejrzenia bajki  „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”. Ale się działo!!! Dzieciaki na moment przeniosły się w świat  baśni i z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy dziewczynki zwanej Śnieżką. Oczywiście całe przedstawienie owiane było tajemnicą i dopiero w dniu występu dzieci dowiedziały się, jakie talenty ukrywają ich panie. Reakcje widowni na to, co działo się na scenie, wskazywały że inscenizacja wszystkim przypadła do gustu, a dzieci obserwowały bajkowe wydarzenia z zapartym tchem. Nie da się opisać radości dzieci i emocji związanych z odnajdywaniem w nietypowej roli swoich pań wychowawczyń. Przedszkolaki były zachwycone, zadowolone i niezwykle rozbawione. Wysiłek wszystkich biorących udział w przedstawieniu został nagrodzony gromkimi brawami, uśmiechem dzieci i fantastyczną atmosferą, a nauczycielki-artystki pokazały, że dystans do swojej osoby oraz poczucie humoru nie są im obce. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy przy utworach muzyki popularnej. To było wspaniałe wydarzenie i choć włożono nie mało pracy w jego  przygotowanie, to sądząc po uśmiechach na twarzach dzieci, było warto!!!

W tym miejscu należałoby przedstawić obsadę, co niniejszym czynimy. Tak wiec w roli narratora wystąpiła nasza pani dyrektor, w roli Śnieżki – pani Martynka, Królowej- złej Macochy – pani Bożenka, leśniczego królewskiego i księcia – pani Justyna S, a w roli krasnoludków – panie: Jola, Szarlota, Monika, Justyna R, Magda, Agata i Marta. Wszystkim paniom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wspaniałą zabawę.