PRZEDSZKOLNA NOCKA STOKROTEK

Wieczór 14 czerwca 2019r. oraz noc z 14/15 czerwca na długo pozostaną w pamięci dzieci z grupy STOKROTEK, która opuści wkrótce nasze przedszkolne mury. Tego wieczoru panie zorganizowały swoim podopiecznym szaloną

„NOC PRZYGÓD”.

Podczas wieczoru i  nocy uczestnicy mieli udowodnić nam wszystkim, ale przede wszystkim sobie, że są już gotowi wkroczyć w nowy etap swojego życia, który wkrótce przed nimi się otworzy. Dzieci do tego wydarzenia przygotowywały się już od jakiegoś czasu: gromadziły rzeczy, które chciały zabrać (piżamę, maskotki, śpiwory). Gdy nadszedł upragniony dzień, już od rana były podekscytowane. Po dziennym pobycie w przedszkolu udały się z rodzicami do domu, by za ok. dwie godziny stawić się z całym swoim ekwipunkiem przed drzwiami przedszkola i wziąć udział w szalonej zabawie, która przewidziana była do późnych godzin nocnych. Wybiła godzina 1730, kiedy to drzwi przedszkola otwarły  się i nadciągnęła gromadka starszaków wraz z rodzicami. Po krótkim pożegnaniu w szatni, dzieci udały się ze swymi bagażami do sali, w której czekały na nie przygotowane już leżaczki. Każde dziecko mogło wybrać sobie swoje miejsce do spania oraz odpowiednio je przygotować. Następnie  udaliśmy się do sali, w której rozpoczęła się nasza zabawa. Jeszcze raz wszyscy się przywitaliśmy się, następnie przedszkolaki złożyły uroczystą przysięgę, że tego wieczoru nie będą marudzić, płakać i narzekać i udowodnią, że są prawdziwymi przedszkolakami. Dopełnieniem złożonej przysięgi było namalowanie, na wyciętej wcześniej stokrotce, smutnej bądź radosne minki (w zależności od tego, czy dzieciom podobało się w przedszkolu, czy też nie) i przyklejenie jej na wspólnym plakacie.

W dalszej części, dzieci zostały zaproszone do zabawy w ogrodzie przedszkolnym, gdzie czekały na nich wyzwania. Państwo Widuchowscy (rodzice Stasia) przygotowali dla nas prawdziwy poligon wojskowy. Dzieci wędrowały od stacji do stacji i wykonywały różne zadania, ucząc się przy tym współdziałania i odpowiedzialności za całą grupę. Były więc:

1. QUIZ –dzieci mogły wykazać się wiedzą na temat wojska oraz naszego kraju.
  2. TOR PRZESZKÓD – dzieci uczestniczyły w biegu na czas, w trakcie którego, wykonywały różne rozkazy.
  3. STRZELANIE – strzelanie z pistoletu do paintball’a, do celu (puszek).
  4. AKCJA REANIMACJA – kolejne zadanie na czas, podczas którego dzieci musiały biec z noszami, aby uratować pacjenta (misia).
  5. POLE MINOWE – na tej stacji dzieci, za pomocą łyżek, musiały odkopać zakopane w piaskownicy lizaki.

Po przejściu przez wszystkie stacje i poprawnym wykonaniu zadań, dzieci otrzymały nagrody za wykonane zadania: militarne kubki. Dziękujemy rodzicom Stasia za wspaniałą przygodę!

Nie lada atrakcją okazał się kolejny punkt programu, czyli kolacja! PIZZA była pyszna i smakowała dzieciom, chyba jak nigdy dotąd.Po małym  obżarstwie poszliśmy na spacer w pobliżu przedszkola. Po powrocie czekała na dzieci słodka niespodzianka w postaci lodów, które mogły zjeść w ogrodzie przedszkolnym, a następnie pobawić się w nim. Po powrocie do przedszkola, czekało nas jeszcze nocne zwiedzanie przedszkola z latarką w ręce – Stokrotki upewniały się, że wszystkie zabawki poszły spać. Ponieważ zrobiło się późno przyszedł czas na wieczorną toaletę, po której odbył się piżamowy pokaz modyi bajeczkę na dobranoc, po której dzieci ubrane w swoje wieczorne kreacje – piżamki udały się do „sypialni”. Pierwsze ranne ptaszki zaczęły wybudzać się już koło 530, ale grzecznie pozwalały dłużej pospać większym śpiochom. Przed śniadaniem ok. 800 wszystkie przedszkolaki były już umyte, przebrane, a rzeczy i sypialnia pięknie spakowane i uporządkowane po nocy. Po wspólnym śniadaniu nadszedł wreszcie czas na uroczyste wręczenie medali Prawdziwego Przedszkolaka. Jeszcze tylko wspólne zdjęcie i szalona NOC PRZYGÓD dobiegła końca. Dzieci pełne wrażeń witały przybyłych po nie rodziców. NOCKA bardzo się podobała - dzieci szczęśliwe, uśmiechnięte, wyspane, panie zadowolone, trochę mniej wyspane, rodzice zdziwieni, że ich pociechy były tak dzielne, a w przedszkolu porządek.

Dziękujemy serdecznie Pani Wicedyrektor Bożence za  pomoc w organizacji nocki, fotorelację i opiekę nad dziećmi oraz czuwanie nad naszym bezpieczeństwem, Pani Martynce za pomoc w opiece, organizacji przebiegu nocki, Pani Beatce za dbanie o nasze brzuszki i porządek.