WIZYTA PROF. SZKIEŁKO - MAGNETYZM

W grupach KONICZYNEK oraz ŻABEK, 4 czerwca odbyły się kolejne warsztaty z cyklu: Akademia Małego Naukowca. Tym razem tematem zabaw badawczych był MAGNETYZM, czyli siła przyciągania. Pani „profesor Szkiełko” wraz ze swoją asystentką, żabką Moniką i dziećmi wspólnie odkrywali i badali co przyciąga magnes. Najwięcej satysfakcji przyniosły dzieciom samodzielnie wykonywane doświadczenia z magnesami o różnej mocy przyciągania oraz tworzenie „magnetyczno-metalowych rzeźb”. Zabawa w małych badaczy przysporzyła przedszkolakom dużo radości, rozbudziła ich ciekawość poznawania świata oraz usystematyzowała wiedzę dzieci.

Mamy nadzieję, że pani „profesor Szkiełko” i żabka Monika jeszcze zagoszczą w progach naszych sal, by po raz kolejny umożliwić dzieciom dostęp do ciekawych narzędzi i materiałów badawczych.