RUDZKI FESTIWAL EKOLOGICZNY - ZIELONA PLACÓWKA

Mamy tylko jedną Ziemię,
a jej przyszłość zależy od każdego,
na pozór niewielkiego, ludzkiego
działania, zależy od każdego z nas”

Florian Plit

Człowiek żyje i działa w środowisku przyrodniczym. Jest jego częścią, integralnym elementem. Podstawy przyszłych działań, styl życia zaczynają kształtować się już we wczesnych latach dziecięcych. Służy temu edukacja ekologiczna, zdążająca do ochrony przyrody i ulepszania środowiska. Zanim wielcy tego świata wymyślą plan ratowania Ziemi, nasze przedszkolaki już uczą się, jak żyć ekologicznie. W ramach zajęć z edukacji ekologicznej nasi wychowankowie zastanawiają się, jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Nasze przedszkole realizuje program ochrony środowiska zgodnie z Podstawa Programową. Prowadząc działania proekologiczne na terenie placówki, stwarzamy dzieciom warunki do ekologicznego poznawania siebie i świata w otaczającym środowisku. Działania ukierunkowane są na uświadamianie zagrożeń płynących z niewłaściwego podejścia do ochrony przyrody i otoczenia. W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do programu „Zielona Placówka”. W trakcie całego roku szkolnego realizowaliśmy różnorodne działania z zakresu ekologii, które z cała pewnością przyczyniły się do bardziej świadomego nastawienia naszych wychowanków na problemy o charakterze ekologicznym.  5 czerwca w Szkole Podstawowej nr 24 odbył się RUDZKI FESTIWAL EKOLOGICZNY, który stanowił podsumowanie całorocznej pracy. Podczas festiwalu każda, z  biorących w nim udział, rudzkich placówek oświatowych, przedstawiła sprawozdanie z działań oraz krótki program artystyczny o treści przyrodniczo – ekologicznej. Reprezentantami naszego  przedszkola były dzieci z grupyPszczółek i Słoneczek, które wystąpiły w scence „Perypetie na wiosennej łące”. Oczywiście jak zawsze prezentowaliśmy się znakomicie. Za całoroczne działania proekologiczne, otrzymaliśmy jako przedszkole certyfikat „ZIELONEJ PLACÓWKI” i zostaliśmy włączenie do grona placówek szczególnie dbających o naszą planetę. Napawa nas to wielką dumą. Mamy nadzieję, że z roku na rok nasza świadomość ekologiczna będzie wzrastać, a nasze starania i dalsze działania, przyniosą oczekiwane rezultaty w postaci pięknego   i czystego otoczenia wokół nas.

Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorowi projektu – Miejskiemu Przedszkolu nr 37 im. Pracowitych Pszczółek, a także członkom komisji                w osobach pani Cecylii Gładysz, Ewy Wyciślik i pozostałym za przyznanie certyfikatu.