FESTYN PRZEDSZKOLNY - "Z RODZINĄ NA OJCZYSTYCH SZLAKACH"

Maj i Czerwiec to czas szczególny. Wiosna w pełni, w nas wstępuje nowa energia. I trzy święta: Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca, które można uczcić razem. Jest więc okazja, aby wykorzystać ten wiosenny przypływ energii i spędzić ten czas wspólnie na festynie. Już tradycyjnie każdego roku organizujemy w naszym przedszkolu festyn skierowany do rodzin, mający na celu ich integracje, a także uczczenie tych najwspanialszych świat czyli Dnia MAMY, TATY I DZIECKA... W tym roku,    w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, obchodzone są one pod hasłem   Z RODZINĄ  NA  OJCZYSTYCH  SZLAKACH. 4 czerwca świętowały całe rodzinki. Uroczystość rozpoczęła się od  występu przedszkolaków , którzy w  wyjątkowych nastrojach pragnęli wyrazić swoją miłość i wdzięczność, płynącą prosto z  małych serduszek, wobec swoich Rodziców. Zebrani rodzice i inni członkowie rodzin  z uśmiechem na twarzy, z wielką dumą, a nawet  łezką w oku oglądali występy swoich pociech. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i przejęciem, przed zgromadzoną publicznością, dały wspaniały popis swoich zdolności i umiejętności tanecznych. W czasie tańców dzieci mogły pokazać nowe układy, które z racji prowadzonych w przedszkolu zajęć tanecznych „Muzyka-taniec-rytm” były bardzo ciekawe i udane.

Dalsza cześć „Święta Rodziny” miała charakter zabawowo – biesiadny. Oj co się tu działo! Gwar, śmiech i radość słychać było w całym przedszkolu. Zabawy prowadziły panie wychowawczynie. Do zabaw chętnie włączali się także Rodzice. Wszyscy doskonale się bawili, atrakcji bowiem nie brakowało: była loteria fantowa z cennymi fantami, fotobudka, kącik malowanych buzi, dmuchany zamek, stoiska z cukrową watą, popcornem, bańkami mydlanymi i in. Zabawa i nieustający ruch na świeżym powietrzu zaostrzały apetyt na potrawy. W czasie biesiady wszyscy mogli zasmakować pysznych domowych ciast, bigosu, żurku, hod- dogów po polsku i innych pyszności Kuchni Polskiej. Na zakończenie odbył się symboliczny finał festynu oraz całorocznych działań poświęconych wychowaniu patriotycznemu i obchodom 100 lecia Niepodległości. W świat wypuściliśmy biało- czerwone baloniki z emblematami naszych grup i przesłaniem:

„Mieć miejsce na Ziemi to mieć Ojczyznę. Mieć miejsce, do którego się wraca, to mieć dom. Mieć osobę, którą się kocha, to mieć rodzinę. Mieć wszystkie te rzeczy to prawdziwe błogosławieństwo”

I tak oto minęło to rodzinne popołudnie, nawet słoneczko cieszyło się razem z nami i jak to w Słonecznej Dolinie zwykle bywa atmosfera była gorąca. „Święto Rodziny” jest doskonałą formą integracji dzieci z rodzicami i nauczycielami oraz okazją do dobrej wspólnej zabawy „Przeżyte z rodziną chwile, dają  wielką siłę”.  Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom oraz dzieciom za miło spędzone popołudnie.