DZIEŃ DZIECKA W SŁONECZNEJ DOLINIE

"Bądź dzieckiem jak najdłużej,jak dziecko baw się, śmiej

i kochaj tak, jak dziecko i serce dziecka zawsze miej!"

W naszym przedszkolu tradycyjnie świętujemy majowo- czerwcowe święta, czyli Dzień Matki, Ojca i Dziecka na wspólnym Festynie Rodzinnym, jednak nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie uczcili jakże wyczekiwanego i najważniejszego dla wszystkich dzieci święta. Mottem działań naszego przedszkola są słowa naszego wybitnego Polaka – papieża Jana Pawła II Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,projektem, który nieustannie się urzeczywistnia,przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta”.Pragniemy aby nasze dzieci czuły się wyjątkowo zawsze, a szczególnie w takich dniach jak 1 czerwca. Tegoroczny Dzień Dziecka  uczciliśmy  31 maja, w piątek. W tym dniu, słońce  zaświeciło nad Naszym Przedszkolem dla Wszystkich Dzieci, a dzień obfitował w wiele ciekawych zdarzeń. Zamiast codziennych zajęć dydaktycznych, zaproponowaliśmy naszym Przedszkolakom występ z serii „dzieci – dzieciom”, w którym nasze przedszkolaki były zarówno aktorami jak i widzami. Dzieci obejrzały pełną humoru scenkę muzyczno- pantomimiczną pt. „Perypetie na wiosennej łące”, w której wystąpili przedstawiciele  z „Pszczółek” i „Słoneczek”. W trakcie oglądania było dużo śmiechu i radości. Na przedszkolaków czekały również życzenia od wszystkich pań oraz słodkie niespodzianki. Zwieńczeniem dzisiejszej uroczystości był kolorowy korowód przedszkolaków, który przemaszerował ulicami wokół przedszkola. Dzieci obwieszczały wszystkim wokół powód naszej spontanicznej radości, głośno skandując hasła „Dziś Dzień Dziecka obchodzimy, wszyscy bardzo się cieszymy..”, „Dzisiaj słonko mocno świeci, swoje święto mają wszystkie dzieci…”. Dzień Dziecka czyli Dzień Człowieka… tak powiedziałby nam Janusz Korczak – wybitna osobowość, która dziecko stawiała ponad wszystko. Dlatego też corocznie obchodzone Święto Dnia Dziecka jest dla nas wyjątkowe… bo obchodzą go wszyscy, zarówno ci duzi jak i mali. Oczywiście to jeszcze nie koniec atrakcji. Naturalnie kulminacja nastąpi na Przedszkolnym Festynie Rodzinnym, już w najbliższy wtorek, 4 czerwca, na który jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców ze swoimi pociechami. Natomiast dla dzieci zaplanowaliśmy jeszcze całodniową wycieczkę z atrakcjami.

Tymczasem wszystkim dzieciom życzymy uśmiechu, radości i samych szczęśliwych chwil.