NOC PRZYGÓD, czyli NOCOWANIE MUCHOMORKÓW I MOTYLKÓW W PRZEDSZKOLU

Wieczór 8 czerwca 2018r. oraz noc z 8/9 czerwca na długo pozostaną w pamięci dzieci z grup MUCHOMORKÓW                  i MOTYLKÓW, które opuszczą wkrótce nasze przedszkolne mury. Tego wieczoru panie wychowawczynie zorganizowały swoim podopiecznym szaloną

„NOC PRZYGÓD, czyli nocowanie w Słonecznej Dolinie”.

Podczas wieczoru i  nocy uczestnicy mieli udowodnić nam wszystkim, ale przede wszystkim sobie, że są już gotowi wkroczyć w nowy etap swojego życia, który wkrótce przed nimi się otworzy. Dzieci do tego wydarzenia przygotowywały się już od jakiegoś czasu: gromadziły rzeczy, które chciały zabrać (piżamę, maskotki, śpiwory). Gdy nadszedł upragniony dzień, już od rana były podekscytowane. Po dziennym pobycie w przedszkolu udały się z rodzicami do domu, by za ok. dwie godziny stawić się z całym swoim ekwipunkiem przed drzwiami przedszkola i wziąć udział w szalonej zabawie, która przewidziana była do późnych godzin nocnych. Wybiła godzina 16 30, kiedy to drzwi przedszkola otwarły  się i nadciągnęła gromadka starszaków wraz z rodzicami. Po krótkim pożegnaniu w szatni, dzieci udały się ze swymi bagażami do sali, w której czekały na nie przygotowane już leżaczki. Każde dziecko mogło wybrać sobie swoje miejsce do spania oraz odpowiednio je przygotować. Następnie  udaliśmy się do sali, w której rozpoczęła się nasza zabawa. Jeszcze raz wszyscy się przywitaliśmy się, następnie „przedszkolne śpiochy” poznały nazwę naszej „nocnej grupy” – MALI ODKRYWCY i złożyli uroczystą przysięgę, że tego wieczoru nie będą marudzić, płakać i narzekać i udowodnią, że są prawdziwymi przedszkolakami. Dopełnieniem złożonej przysięgi było wycięcie i naklejenie gwiazdki ze swoim imieniem na specjalnie przygotowanym plakacie.

W dalszej kolejności dzieci zostały zaproszone do wesołej gry terenowej w przedszkolnym ogrodzie „MALI POSZUKIWACZE WIELKICH PRZYGÓD”, podczas której wędrowały od stacji do stacji (miejsca wakacyjnych podróży) i wykonywały różne zadania, ucząc się przy tym współdziałania i odpowiedzialności za całą grupę. Były więc:

1. WIZYTA NAD MORZEM –wizualizacja rejsu statkiem z odpowiednia reakcja na hasła: prawa, lewa burta, dziób i rufa oraz udzieleniem poprawnych odpowiedzi na pytania związane z wakacyjnym bezpiecznym zachowaniem.
  2. ODWIEDZINY W STOLICY – strzelanie goli do bramki na „Stadionie Narodowym”
  3. WYCIECZKA NA MAZURY – zabawy z chusta animacyjną w strząsanie rybek i układanie hasła: NOCKA.
  4. SPACER PO LESIE – rozwiazywanie zagadek nt. leśnych zwierząt
  5. ZABAWY NAD RZEKĄ – przechodzenie po kamykach przez rzekę (mata sensoryczna)
  6. WYCIECZKA NA WIEŚ – rozpoznawanie i nazywanie odgłosów wiejskich zwierząt
  7. GÓRSKA WSPINACZKA – opowieść ruchowa.

Po przejściu przez wszystkie stacje i poprawnym wykonaniu zadań, dzieci ułożyły i odczytały hasło z otrzymanych liter: WAKACJE, za które otrzymały mapę z zaznaczonym miejscem ukrycia skarbu. Bez problemu udało się odnaleźć skrzynię z cenną zawartością, jednak na jej otwarcie dzieci musiały zaczekać do rana.

Nie lada atrakcją okazał się kolejny punkt programu, czyli podwieczorek! PIZZA była pyszna i smakowała dzieciom, chyba jak nigdy dotąd. Z pełnymi brzuszkami Mali Odkrywcy czekali na kolejną atrakcję – SEANS FILMOWY W KINIE. Chociaż po drodze do Plazy zmoczył nas trochę deszczyk dobre humory nie opuszczały nikogo, a film „Wyszczekani”, chyba jeszcze bardziej je podkręcił. Po wizycie w kinie, wieczornym, miłym spacerku powrotnym pozostaliśmy jeszcze w ogrodzie, by przed udaniem się na spoczynek rozładować nasze, jeszcze wciąż pełne (jak się okazało) akumulatory. Kiedy zaczęło się ściemniać wróciliśmy na pyszną kolację przygotowaną przez nasze panie woźne: Panią Bożenkę i Danusię. Jak zwykle było pysznie i zdrowo! Ponieważ zrobiło się późno przyszedł czas na wieczorną toaletę i bajeczkę na dobranoc, po której dzieci ubrane w swoje wieczorne kreacje – piżamki udały się do „sypialni” i przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej spokojnie zasypiały. Pierwsze ranne ptaszki zaczęły wybudzać się już koło 6 00 , ale grzecznie pozwalały dłużej pospać większym śpiochom. Przed śniadaniem ok. 800 wszystkie przedszkolaki były już umyte, przebrane, a rzeczy i sypialnia pięknie spakowane i uporządkowane po nocy. Po wspólnym śniadaniu nadszedł wreszcie czas na otwarcie naszej SKRZYNI ZE SKARBEM! Pani dyrektor i wychowawczynie wręczyły Małym Odkrywcom  pamiątkowe książeczki, dyplomy „wzorowego śpiocha” i słodki upominek. Jeszcze tylko wspólne zdjęcie i szalona NOC PRZYGÓD dobiegła końca. Dzieci pełne wrażeń witały przybyłych po nie rodziców.

NOCKA bardzo się podobała - dzieci szczęśliwe, uśmiechnięte, wyspane, panie zadowolone, trochę mniej wyspane, rodzice zdziwieni, że ich pociechy były tak dzielne, a w przedszkolu porządek.

Dziękujemy serdecznie Pani Dyrektor za umożliwienie i pomoc w organizacji nocki i opiece nad dziećmi oraz czuwanie nad naszym bezpieczeństwem, Pani Agatce za pomoc w opiece, przebiegu nocki  i fotorelację, Pani Danusi i Bożence za dbanie o nasze brzuszki i porządek.