BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY czyli jak Koniczynki przygotowują się do nowej rzeczywistości.

Dla naszych KONICZYNEK ten rok szkolny jest ich ostatnim rokiem w przedszkolu. Przed nimi nowe wyzwanie – nauka w szkole. Aby lepiej przygotować dzieci do startu w  tę szkolną rzeczywistość, w ramach cyklu tematycznego „Bezpieczna droga do szkoły” dzieci przypomniały sobie podstawowe zasady ruchu drogowego, a także wybrały się na wycieczkę, dzięki której mogły poznać jak wyglądać będzie ich droga do szkoły. 14 czerwca odwiedziliśmy pobliska Szkołę Podstawową nr 8, do której uczęszczać będzie większość dzieci. KONICZYNKI  miały okazje zobaczyć budynek szkoły oraz szkolne boisko, gdzie spotkaliśmy się z naszymi starszymi kolegami, absolwentami naszego przedszkola. Po gorącym powitaniu i krótkiej wymianie zdań wróciliśmy do przedszkola.

Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie, Koniczynki bez przeszkód i bezpiecznie będą pokonywać drogę do szkoły oraz bez trwogi i lęku przekroczą szkolne mury, gdzie spotkają swoich starszych kolegów z przedszkola, którzy na pewno się nimi zaopiekują.