CZYTAMY DZIECIOM BAJKI – SPOTKANIE Z MAMĄ HANI

W czwartek, 18 kwietnia, gościliśmy w grupie Słoneczek mamę Hani, która zabrała nasze przedszkolaki do bajkowej krainy podczas czytania dzieciom opowiadań: "Gucio wierzy w siebie" i "Koala, który się trzymał". Pierwsza historia opowiada o małym jednorożcu, którego tęczowa grzywa zmienia kolor zależnie od tego, co Gucio odczuwa. Bohater razem ze słuchaczami uczył się oswajania emocji, z którymi trudno czasem sobie samodzielnie poradzić. Bohaterem drugiej historii był miś koala, który najbardziej na świecie lubił spać, żuć, a ponad wszystko uwielbiał się TRZYMAĆ. Dlatego też niechętnie schodził ze swojego drzewa. Gdy jednak okoliczności niespodziewanie zmusiły go do opuszczenia ulubionego miejsca, okazało się, że świat nie jest aż tak straszny, jak mu się do tej pory wydawało.
Spotkanie ze Słoneczkami zakończyło się oczywiście słodkim poczęstunkiem, a przedszkolaki bardzo dziękują mamie Hani za odwiedziny w naszym przedszkolu.