„ZDROWO I WESOŁO” – I MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS WIEDZY O ZDROWIU

19 kwietnia nasze Przedszkole było organizatorem I Międzyprzedszkolnego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu pt. „ZDROWO I WESOŁO”, którego celem było promowanie zdrowego stylu życia wśród przedszkolaków.
W konkursie wzięły udział:
• Miejskie Przedszkole nr 17
• Miejskie Przedszkole nr 19
• Miejskie Przedszkole nr 30 im. Bajkowej Krainy
• Miejskie Przedszkole nr 37 im. Pracowitych Pszczółek
• Miejskie Przedszkole nr 20 im. Słonecznej Doliny
Dzieci biorące udział w różnych konkurencjach edukacyjnych, rozwiązując przygotowane zadania, musiały wykazać się wiedzą o zdrowym odżywianiu, bezpiecznym zachowaniu się w różnych sytuacjach, znajomością dyscyplin sportowych, a także wykazać sprawnością fizyczną. Konkurs przebiegał w miłej i radosnej atmosferze. Jury składające się z Pań nauczycielek, które przygotowywały dzieci do konkursu oraz Pani dyrektor naszego przedszkola skrupulatnie policzyło punkty i ogłosiło wyniki rywalizacji:
I miejsce - Miejskie Przedszkole nr 37 im. Pracowitych Pszczółek
II miejsce - Miejskie Przedszkole nr 20 im. Słonecznej Doliny
III miejsce - Miejskie Przedszkole nr 19
IV miejsce - Miejskie Przedszkole nr 30 im. Bajkowej Krainy
V miejsce - Miejskie Przedszkole nr 17
Wszystkie dzieci poradziły sobie wspaniale z wykonywaniem zadań konkursowych, wykazując się ogromną wiedzą na temat zdrowego stylu życia, więc różnice w punktach były niewielki. Pani dyrektor wręczyła wszystkim uczestnikom dyplomy i upominki, a nauczycielom podziękowania za przygotowanie dzieci do konkursu.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wiedzy i umiejętności współpracy w zespole oraz życzymy dalszych sukcesów.

Nasze przedszkole reprezentowały – Emilia Sz. z grupy Biedronek i Hania P. z grupy Motylków. Bardzo serdecznie dziękujemy dziewczynkom za udział w konkursie.