CZYTAMY DZIECIOM BAJKI – SPOTKANIE Z MAMĄ MAKSIA

25 marca Słoneczka odwiedziła dzisiaj Mama Maksia, zapraszając nasze przedszkolaki do podejmowania działań plastyczno – technicznych. Jest czas oczekiwania na święta Wielkanocne, dlatego najpierw dzieci wykonały „Kubeczkowe zajączki”, doklejając im poszczególne elementy postaci. Gdy już wszystkie arcydzieła były gotowe, dzieci przystąpiły do drugiego zadania, które polegało na odnalezieniu ukrytych w sali czterech różnych elementów. Wszystkie odnalezione niespodzianki powędrowały do kubeczkowych zajączków, a Mama Maksia zaprosiła przedszkolaki do wysłuchania wiersza J. Tuwima „Lokomotywa”. Autor wplata w tekst wyrazy dźwiękonaśladowcze, które u słuchacza pobudzają wyobraźnię, ale też rozbawiają humorystycznymi wtrąceniami, co wprowadziło wszystkich w pogodny nastrój. Na koniec spotkania pani Ania wręczyła wszystkim uczestnikom dmuchane opaski, a uszczęśliwione dzieci podziękowały za odwiedziny, zapraszając na kolejną wizytę. Zachęcamy również innych Rodziców naszych przedszkolaków do czytania dzieciom bajek, czy innych wspólnych działań razem z grupą.