RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM BAJKI

21 marca już kolejny raz gościliśmy w Słoneczkach czytającego gościa, tym razem mamę Tadzia, która na powitanie Wiosny ofiarowała przedszkolakom bukiet pięknych tulipanów, które zamieszkały od razu w naszym kąciku przyrody. Chwilę później zabrała nasze przedszkolaki w świat fantazji i dobrej lektury. Pierwszą z przeczytanych dzieciom opowieści był „Hotel dla uczuć”. Pani Agnieszce udało się wprowadzić dzieci w dobry nastrój opowieści, która była nieco magiczna, ale i fantastyczna. Emocje były duże i małe,  w przeróżnych kolorach i kształtach. Niektóre przypominały ufoludki, inne duchy, a jeszcze inne przedziwne owady. Dzieci  słuchając opowieści mogły wyrażać i nazywać swoje emocje, a przy tym czuć się zauważone i potrzebne. Drugą historią, mama Tadzia wprowadziła dzieci w świat dinozaurów, czytając bajkę o Ivarze, który zaprzyjaźnił się z Tyranozaurem.  Kraina Dinozaurów to pudełko, w którym mieszkają dinozaury Ivara. Wieczorami, kiedy tata Ivara już śpi, dinozaury ożywają i tym razem był to Tyranozaur, na szczęście najedzony i bardzo chętny do zabawy z chłopcem. Na koniec oczywiście uczta słodkości i czekoladki dla przedszkolaków.

Bardzo dziękujemy mamie Tadzia za poświęcony czas  i odwiedziny. Czekamy na kolejne spotkanie!!!