W ŚWIECIE PAJĄKÓW, CZYLI SPOTKANIE Z TATĄ BOHATERA TYGODNIA - MIŁOSZA I PAJĄKAMI.

Miniony tydzień (11 – 15.03.) należał do kolejnego Bohatera Tygodnia, czyli Miłosza, który opowiadał nam o swojej rodzinie, zainteresowaniach i…. pająkach.  W piątek odwiedził nas tata  Miłosza, pan Sebastian. Nie przyszedł do nas sam, przyniósł ze sobą egzotycznego gościa – pięknego, ale budzącego respekt u dzieci, pająka.  Pan Sebastian i Miłosz przekazali Motylkom wiele interesujących informacji na temat warunków życia i opieki nad tym niesamowitym stworzeniem, np. czym żywi się pająk, ile lat żyje, jak wygląda jego terrarium. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się pająkowi oraz jego wylince, a lęk niektórych przedszkolaków bardzo szybko zamienił się w ciekawość. Na zakończenie spotkania czekała na Motylki miła niespodzianka w postaci kolorowanki, oczywiście z pająkiem i słodkiego poczęstunku. Dziękujemy za bardzo pożyteczną lekcję przyrody, uczącą szacunku do tych małych stworzeń.