BIEDRONKI W ŚWIECIE DINOZAURÓW

Dinozaury fascynują dzieci, kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i wielkością. Dlatego też i Biedronki w trzecim tygodniu lutego poznawały historię dinozaurów, dowiedziały się jak wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły. Dzieci rozpoznawały nazwy dinozaurów i radziły sobie z tym świetnie z dumą chwaląc się swoją wiedzą. W naszej sali pojawiły się tyranozaury, triceratopsy, diplodoki, pterodaktyle itp. Przedszkolaki klasyfikowały dinozaury na większe i mniejsze, mięsożerne i roślinożerne. Poznały także zawody archeologa i paleontologa – rozbijały wykopaliska odpowiednimi do tego narzędziami odnajdując szkielety dinozaurów. Brały udział w różnych zabawach – kończyły rozpoczęte rytmy, „pokonywały” labirynty, rozkodowywały obrazki na planszach, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały litery i układały z nich napis: dinozaury, a także brały udział w zabawach ruchowo – naśladowczych i konstrukcyjnych tworząc Świat Dinozaurów. Na zakończenie tygodnia puściły wodzę swojej wyobraźni i wykonały swoje dinozaury podczas pracy plastycznej. Był to szczególny tydzień, pełen radosnych wrażeń i odkrywania tajemnic prehistorii.