W ŚWIECIE DINOZAURÓW, CZYLI DZIEŃ DINOZAURA W MOTYLKACH

26 lutego 2024r. obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Dinozaura. To nietypowe święto obchodzone jest z wielką przyjemnością, ponieważ dzieci uwielbiają dinozaury. W tygodniu poprzedzającym święto starszaki brały udział w zajęciach, które wprowadzały je w prehistoryczny świat i przybliżały im życie dinozaurów. Zapoznawały się z zawodem archeologa i paleontologa oraz nazwami, wyglądem, życiem dinozaurów na podstawie przyniesionych przez siebie książek, albumów, gumowych zabawek. W sali pojawiły się tyranozaury, triceratopsy, czy diplodoki. Zwieńczeniem „dinozaurowej” tematyki był właśnie Dzień Dinozaura, podczas którego Motylki utrwalały to, czego dowiedziały się wcześniej, wykonywały eksperymenty, bawiły się w wykopaliska, co rozbudzało u nich fascynację odkrywania i dociekania. Rozwijały swoje umiejętności matematyczne i plastyczne. Dzień Dinozaura upłynął  w Motylkach na wielkim odkrywaniu, poszukiwaniu i doświadczaniu, ale przede wszystkim, na kreatywnej zabawie, która jest istotnym źródłem rozwijania zainteresowań dzieci.