SPOTKANIE Z TATĄ ROZALKI – POZNAJEMY TAJNIKI PROJEKTOWANIA POCIĄGU

Drugi tydzień lutego w naszej grupie należał do Rozalki, która jako kolejny Bohater Tygodnia, opowiedziała nam o swojej rodzinie, upodobaniach kulinarnych i zainteresowaniach. Przedszkolaki chętnie bawiły się również przyniesionymi przez Rozalkę zabawkami oraz słuchały opowiadań z jej ulubionych książeczek. W czwartek grupę Motylków odwiedził Pan Łukasz, tata Rozalki, który przybliżył dzieciom tajniki swojego ciekawego zawodu- projektanta pociągów. Opowiadał dzieciom o współczesnych pociągach, nowoczesnych wagonach i systemach bezpieczeństwa, prezentował zaprojektowane przez siebie pociągi, które bardzo zainteresowały, zwłaszcza chłopców. Na zakończenie spotkania czekała na dzieci dodatkowa atrakcja, mogły samodzielnie z wykorzystaniem manipulatora 3D obracać, przesuwać i manipulować zaprojektowanym obiektem.

Bardzo dziękujemy Panu Łukaszowi i Rozalce za ciekawie spędzony czas oraz słodki poczęstunek.