WYCIECZKA ŻABEK DO BIBLIOTEKI

W mroźny, styczniowy poranek grupa Żabek udała się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej na Ficinusie. To była pierwsza wizyta naszej grupy w bibliotece, podczas której dzieci poznały budynek naszej biblioteki, zobaczyły półki z księgozbiorami literatury dziecięcej, dowiedziały się co trzeba zrobić, aby móc wypożyczyć książkę, a także poznały czym zajmuje się bibliotekarz. Przy okazji zobaczyły też kuchnię śląską z różnymi eksponatami z dawnych lat. Wysłuchaliśmy również opowiadania „Kicia Kocia w bibliotece”, a Pani Monika, która oprowadzała nas po bibliotece, obdarowała dzieci kolorowankami z postacią głównej bohaterki, Kici Koci. Na sam koniec wypożyczyliśmy książkę „Baśnie 1001 nocy” , którą zabraliśmy do przedszkola, gdzie będziemy wspólnie czytać.