BIEDRONKOWE PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Grudzień to niezwykły miesiąc wypełniony przygotowaniami na przyjście Pana Jezusa. W tym roku Biedronki bardzo pracowicie spędziły ten przedświąteczny czas – poznawały tradycje i zwyczaje świąteczne, opowiadały o tych, które celebruje się w ich domach. Razem z grupą Motylków przygotowywały przedstawienie Jasełek dla społeczności przedszkolnej i swoich bliskich.

Biedronki wykonały przepiękne prace plastyczne na Bożonarodzeniowy przedszkolny kiermasz, zaangażowały się m.in. w akcje „Szlachetna paczka” i przygotowały podziękowania dla darczyńców z Rudy Śląskiej, nie zapomniały również o osobach samotnych, przygotowując świąteczne kartki i niespodziankę dla seniorów, a także wraz z rodzinami przyłączyły się do akcji „Nasza pomoc ma moc”, zorganizowanej przez wolontariat działający przy III Liceum Ogólnokształcącym w Rudzie Śląskiej, który był organizatorem świątecznej zbiórki dla Domu Dziecka.

Wiele radości sprawiło dzieciom ubieranie  grupowej choinki, dekorowanie sali, przygotowywanie stołów do przedszkolnej Wigilii, a świąteczny nastrój podkreślały śpiewane kolędy i pastorałki, które towarzyszyły nam przy różnych czynnościach. Jak widać Biedronki w grudniu się nie nudziły. Działo się naprawdę wiele.