SPOTKANIE Z TATĄ ALI W. - BOHATERA TYGODNIA

„Wodo, nie masz ani smaku, ani koloru, ani zapachu, nie można ciebie opisać,

pije się ciebie, nie znając ciebie.

Nie jesteś niezbędną do życia: jesteś samym życiem (…)”

Antoine Saint-Exupery

04.12. – 08.12.2023 r. – Bohaterem tego tygodnia była Ala W., która w poniedziałek przyszła do przedszkola w doskonałym humorze i przyniosła z sobą swoje ulubione pluszaki i lalki. Od rana dopytywała, kiedy będzie mogła opowiedzieć nam o sobie, swojej rodzinie i akrobatycznej pasji, aż w końcu przyszedł ten wyczekiwany moment i Ala zaprezentowała nam swój album ze zdjęciami oraz karty Bohatera, z pomocą których mogliśmy ją jeszcze lepiej poznać.

W piątek 8 grudnia grupę Motylków odwiedził tata Ali – Pan Rajmund, który poruszył z dziećmi ważny i ciekawy temat dotyczący bardzo cennej substancji występującej na Ziemi – wody. Dzieci dowiedziały się min. ile wody powinny codziennie wypijać oraz jak długo człowiek może wytrzymać bez wody. Utrwaliły sobie również wiadomości nt. segregacji plastikowych butelek po wodzie. Pan Rajmund przygotował dla przedszkolaków nie lada atrakcję związaną ze swoją pracą, zaprezentował urządzenie służące do dystrybucji wody i sposób jego działania. Każdy przedszkolak mógł je samodzielnie sprawdzić, nalewając wody do butelki, którą otrzymał w prezencie.

Bardzo dziękujemy za ciekawe i pouczające spotkanie oraz niespodzianki.