ANDRZEJKOWE WRÓŻBY I PRZEPOWIEDNIE W BIEDRONKACH

29 listopada dzieci z grupy Biedronek oglądały bajkę edukacyjną, z której dowiedziały się o zwyczajach związanych z Katarzynkami i Andrzejkami oraz historią tych świąt. W dalszej części dnia Biedronki same mogły poznać swoją przyszłość poprzez zabawy i wróżby andrzejkowe: „ustawianie” butów w stronę drzwi, wybieranie filiżanki, pod którą znajdowały się symbole podróży, słodkiego życia, bogactwa i wspaniałego domu, losowanie symboli zawodów, które być może dzieci będą wykonywały oraz losowanie imion swoich sympatii. Czy wróżby andrzejkowe się spełnią ? – przekonamy się w przyszłości... jedno jest pewne, że kultywowanie tradycji i zwyczajów ludowych sprawiło dzieciom dużo radości, śmiechu i przeżyć.